Всесвітній день казки
Казки – наші великі вчителі, які спочатку виховують, а потім розважають. Вони вчать любити прекрасне, розрізняти добро і зло, радіти за перемогу інших, брати приклад з веселих, добрих, вірних і чесних героїв.
Виник цей день за ініціативи Швеції в 1991 році. Цей день покликаний нагадати всім про те, що і в сучасному світі казка живе разом з нами і не втратила свого призначення. Казка таїть у собі одвічні людські цінності.
Учні нашого ліцею, хоч і з запізненням, теж долучились до цього свята.
День безпечного Інтернету
11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Ініціаторами створення такої події виступили європейські організації Insafe та European SchoolNet у 2004 році. В Україні почали відзначати лише з 2009 року завдяки компанії Майкрософт. З цієї нагоди Національний банк України проводить Тиждень безпечного Інтернету та організовує низку цікавих і корисних заходів для педагогів, учнів та студентів, які спрямовані на підвищення рівня знань з платіжної безпеки.
У світі більше ніж 5 мільярдів користувачів Інтернету, і майже кожен третій стикався з небезпеками в мережі.
В цей день мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. Учні Новодвірського ліцею теж долучились до цих заходів, щоб ще раз переконатись, наскільки важливо дотримуватися правил безпечної поведінки в Інтернеті.
Тож нехай Всемережжя буде для нас простором, де ми можемо вчитися, досліджувати нове та творити. Пам’ятаймо, що відповідальна поведінка в онлайні – це запорука нашої безпеки та спокою.
16 днів проти насильства
Щороку, з 25 листопада по 10 грудня, Україна долучається до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у всіх його проявах.
Ця акція є частиною глобального руху, що стартує у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада) і завершується у День прав людини (10 грудня). Символічні дати нагадують нам, що насильство — це порушення прав людини, яке вимагає негайної уваги та дій.
За статистикою, мільйони людей щороку стають жертвами різних форм насильства.
Насильство не обирає віку, статі чи статусу, але воно руйнує життя, довіру і гідність.
Лише об’єднаними зусиллями ми можемо створити суспільство, де кожен почувається вільно і безпечно.
Наш ліцей також долучився до цієї акції.16 листопада - Міжнародний день толерантності
Толерантність врятує світ!
13 листопада - Всесвітній день доброти
Марк Твен
Всесвітній день доброти - це можливість нагадати людям про можливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті. Згідно з дослідженнями психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи живуть на 9 років довше, хворіють у 2 рази рідше, мають покращений імунітет і здоровіше серце.
Будьте добрішими, коли це можливо. А це можливо завжди!
Звіт директора 2024
06.06.2024 р відбувся звіт директора за 2023-2024 навчальний рік
У своєму звіті Коптюк Ю.А. розкрив суть роботи закладу за 2023-20234навчальний рік. Батьківська громада та педагогічний колектив відзначили
позитивний результат в роботі навчального закладу.
Присутні на зборах, одноголосно, визнали роботу директора Новодвірського
ліцею за звітний рік задовільною.
ОГОЛОШЕННЯ
Тиждень безпеки дорожнього руху
Соц. педагог Ірина НЕЧИПОРУК
КІБЕРБУЛІНГ: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЯК ВБЕРЕГТИ СЕБЕ ТА ДІТЕЙ
Кібербулінг – не просто образиливі коментарі
Інтернет-мобінг (так ще називають такий тип цькування) – систематичне цілеспрямоване відправлення агресивних повідомлень/коментарів із образами й погрозами отримувачу подібних повідомлень.
Види булінгу:
- нападки – повідомлення, коментарі, що можуть містити лайливі слова тощо у соцмережах;
- наклеп – неправдива та принизлива інформація у вигляді текстів/фото/мемів, яка поширюється з метою нашкодити;
- публічне розголошення – поширення приватної інформації з метою шантажу;
- флеймінг/тролінг – постійне кепкування з людини у чатах, коментарях, форумах;
- кібергрумінг – незнайома людина намагається з тобою потоваришувати, а потім вимагає інтимні фото.
Що робити, якщо ви стали жертвою кібербулінгу
Першим кроком вирішення проблеми має стати її визнання. Треба чітко зрозуміти, що саме і як тебе ображає.
Не забувай збирати докази, аби мати змогу притягнути злочинців до відповідальності. Роби скріншоти, записи екрану.
Не реагуй на образи. Відповідати агресією на вигуки – не вирішення проблеми.
Не мовчи! Говори про це знайомим, батькам, друзям. Якщо тобі страшно і ти хочеш себе захистити, не приховуй факт булінгу.
Куди бігти по допомогу
Тримай кілька контактів, куди можна звернутися за підтримкою:
Національна дитяча “гаряча лінія”: 0800500225 (короткий номер з мобільного call:116111).
Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0800500335 (короткий номер з мобільного call:116123).
Приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини: 044 383 9519, 094 928 6519.
Кіберполіція: 0443743713.
1 березня — Міжнародний день компліментів
Не бійтесь говорити компліменти, Та спробуйте добром засіять ниву, Даруйте посмішку усім інтелігентно, Щоб кожен поряд з вами став щасливим..
День безпечного Інтернету

16 днів проти насильства
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" та з метою формування правової освіти учнів, профілактики протиправних дій, скоєння правопорушень у нашому закладі було проведено ряд заходів. Ми віримо, що дані заходи дадуть поштовх до того, що людство обережніше ставитиметься до свого життя. Пам'ятаючи, що наше здоров'я і життя знаходиться в наших руках. І від нас залежить, яким воно буде, наповненим радощами і щастям чи смутком і переживаннями.
Життя пройде, немов вода,
І відцвіте, немов вишнева гілка... В житті одна помилка - не біда,
Біда, коли усе життя - помилка.
Ліна Костенко
Про здоров'я дбаємо - безпеку вивчаємо
Однією з найцінніших речей у житті є безпека. Ви не знаєте, наскільки цінною є ваша безпека до дня, коли ви її втратите. З метою створення безпечного середовища для учасників освітнього процесу, забезпечення навчання правилам безпеки життєдіяльності в умовах надзвичайних ситуацій, набуття відповідних практичних навичок поведінки під час воєнного стану у ліцеї були проведені Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності.
Всесвітній день психічного здоров'я
10 жовтня у всьому світі відзначають Всесвітній день психічного здоров'я (World Mental Health Day), яке є частиною загального фізичного та психічного стану людини. Воно впливає на здатність до роботи, до навчання, а також на відносини з оточуючими і якість життя. Всесвітній день психічного здоров'я було створено для того, щоб ми усвідомлювали важливість психічного здоров'я та підтримки тих, хто стикається з психічними захворюваннями. Цей день нагадує нам, що психічне здоров'я - не менш важливе, ніж фізичне, і що кожен з нас може допомогти тим, хто потребує підтримки. Психічне здоров'я – це суспільний ресурс, і його підтримка та стабільність є спільними завданнями для всіх нас. Учні нашого ліцею теж подискутували на дану тему і переконались у важливості підтримки ментального здоров’я.
День захисту тварин
У цей день проводяться інформаційні заходи та акції, які привертають увагу до проблеми вимирання тварин від дій людини. Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було прийнято 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році. Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин. Дата 4 жовтня була вибрана не випадково. Це день Франциска Ассизського – католицького святого, якого вважають покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами і проповідував птахам. В Україні День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем, відзначають також щороку 4 жовтня з 2000 року. Учні нашого ліцею теж долучились до Дня захисту тварин.